Witam was w ten piękny śnieżny wieczór ! :D hm... ktoś mi skłamał, że jest za 2 dni Wielkanoc. No dobra, niech będzie, życzę wam wesolutkich Świąt , może wy chociaż je czujecie ....

Czytając książkę Projekt Szczęście, sama zainspirowałam się do zmiany w życiu. Pisałam o tym TUTAJ TU TU iii  TU

Plan na marzec był taki :

MARZEC
(witalność i pewność siebie)
I. Lepiej jedz
II. Więcej się ruszaj
III. Odgruzuj, odnów , uporządkuj
IV. Traktuj siebie jak boginię, a ciało jak świątynię
V. Codziennie wyglądaj i czuj się dobrze
czy udało mi się go realizować ? Pomimo tego, że projekt zaczęłam 12 marca i nie miałam zbyt dużo czasu na zmianę nawyków, na realizację zamierzeń uważam, że należy mi się karton marchewek ( no, bo już nie myślę o lodach czy słodyczach :) ) za wprowadzenie pozytywnej zmiany.

Punkt I szedł mi raz lepiej raz gorzej, wydaje mi się jednak, że starałam się uważać na to co wkładam do ust, włącznie z alkoholem, który ograniczyłam. 

1 piwo = 1 pączek

tyle kalorii. Pustych kalorii. Po pączku chociaż czuje się tłusto i nie chce mi się więcej jeść...
Punkt II zaliczam na 6 ! Starałam się ćwiczyć chociaż troszkę codziennie. Sciągnęłam kilka filmików na brzuszek, zaczęłam pilates, relaksowałam się przy jodze. Zaczęłam takie oto wyzwanie :Punkt III poszedł mi wręcz... zaje*iście. Wyrzuciłam 6 toreb pełnych starej bielizny, ubrań, torebek. Na dodatek wyczyściłam dywan, uprzątnęłam biurko i ogólnie dość dokładnie posprzątałam przed świętami. A na dodatek... Nauczyłam się w końcu ogarniać na bieżąco pokój ! Już nie zostawiam ciuchów na podłodze ! :D
Punkt IV poszedł mi najgorzej. Co prawda ogarnęłam nieco włosy. Hm...  bardziej zaczęłam dbać o suchą skórę. Dzisiaj pierwszy raz od kilku miesięcy pomalowałam paznokcie... No hm... powiedzmy, że jakoś to przeszło.
Punkt V ? Starałam się. Wydaje mi się , że bardziej pomoże mi tu kwiecień, nie marzec.

Dużo nauczyłam się podczas tego miesiąca i w końcu od dłuższego czasu udało mi się wykonać godzinny trening. Jestem zadowolona z siebie. Dobra robota, Julka ! :)
Na dodatek, jako , że przygotowuję się do matury i mam mało czasu, postanowiłam troszkę pouczyć się niderlandzkiego, tak troszeczkę. Obrałam za cel 5 słówek dziennie i... na razie tak jest dobrze. Wszystko idzie dobrze :)


 KWIECIEŃ
ODKRYJ SIEBIE
I. Zrób Test Pasji
II. Wzmacniaj zalety, zwalcz lub zaakceptuj wady.
III. Bądź świadoma siebie. 
IV. Stawaj się mądrzejsza. 
V. Określ się.
VI. Załóż bloga o swojej największej pasji.

Dokładny plan, opis już wkrótce, a teraz troszkę inspiracji na nowy miesiąc ...


"Człowiek zawsze jest sam, ze strachu stara się z kimś związać, by pokonać samotność, co - w ostatecznym rozrachunku - nigdy się nie udaje; dlatego należy znaleźć taką osobę, która w twoim towarzystwie poczuje, że była, jest i będzie, od zawsze i na zawsze - samotna; a kiedy dwie takie osoby się spotkają, zjednoczone w rozumieniu samotności, wtedy ogarnia je słodko-gorzkie szczęście, bo wiedzą, że w drugim człowieku znajdują spokój, biorący się z zaakceptowania prawa, którego nie sposób złamać."
— Ignacy Karpowic

" Jak chłopak pyta się czy lubisz pizzę, to znaczy że chce Cię na nią zabrać. Z pytaniem o seks chodzi o to samo."

 “ Nie analizuj, nie wymyślaj, nie układaj scenariuszy w swojej zapracowanej głowie, żyj chwilą, bądź tu i teraz, a przede wszystkim przestań się bać. Zasługujesz na to, żeby w końcu zacząć żyć

źródła : pinterest.com, soup.io

3 Responses so far.

 1. domizzz says:

  Możesz rozwinąć co to jest Test Pasji? :)

  Też postanowiłam się za siebie wziąć. Z wagą nie mam problemów, więc wcinam wszystko jak leci, zazwyczaj średnio zdrowo (ale za to smacznie :P). O ile na zewnątrz tego nie widać, tak w środku pewnie jest masakra ;) Poza tym wysiłek fizyczny mnie uszczęśliwia. Od miesiąca chodzę na zumbę, a dzisiaj postanowiłam raz w tygodniu chodzić na basen. Niech no słońce wyjdzie to zacznę jeździć do pracy na rowerze...

 2. pawel2121 says:

  Trzymam kciuki za Ciebie! :)
  marzenia są po to by je spełniać a małe kroki by je do nas przybliżyć
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

 3. Ikupasi says:

  Trzymam kciuki :)
  Powodzenia w kwietniu :)

Leave a Reply