Tak jak obiecałam we wczorajszym poście. Ten wpis jest niejako kontynuacją poprzedniego. 

1. Wyrób sobie nawyki. To ważne, aby pasja była obecna w Twoim życiu już teraz. Tak więc, zacznij tworzyć sobie nawyki. Spróbuj zacząć od codziennych, krótkich ćwiczeń, od 30 min, poświęconych na naukę języków, bądź, codziennie naucz się grać inny utwór na gitarze. Ustal porę, która Ci pasuje, lub po prostu pamiętaj, kiedy masz to robić i rób to codziennie. Ja, codziennie zaczynam dzień od nauki słówek z angielskiego i niemieckiego z memrise.com . To mi weszło w nawyk, poza tym, strasznie to polubiłam.

2. Uzależnij się. Nie chodzi o to, abyś napisał sobie listę i zrobił rzeczy, które mają Cię dzisiaj przybliżyć do celu. Te cele, pasje, mają być obecne w Twoim życiu. Poczytaj więcej na temat danej dziedziny, aby być "obeznanym" . Jeśli coś robisz z przymusu, być może tak naprawdę tego nie chcesz. Zastanów się. 

3. Planuj. Rób plany na rok, miesiąc, tydzień, dzień. Dokładne daty mobilizują. Pomyśl, że np. chcesz napisać książkę. Nie możesz się za to zabrać. A co, gdybym Ci powiedziała, że za rok, licząc od dnia dzisiejszego, skończysz swoją książkę? Miałaby ok . 365 stron, gdybyś pisał po jednej codziennie.

4. Zawsze zaczynaj z wizją końca. o ile się nie mylę, to jest jedna z zasad, opisanych w książce "7 zasad skutecznego działania". Chodzi o to, abyś zabierając się za coś, wiedział, z jakim efektem chcesz to skończyć. Gdy to sobie wyobrazisz, będziesz wiedział do czego dążysz, a to da Ci ogromną motywację. 

5. Utrzymuj czystą przestrzeń. Kąt, w którym będziesz pracował, tworzył, nie powinien zawierać żadnych zbędnych przedmiotów, ani bibelotów , które rozpraszają umysł. Zachowując pustą przestrzeń, zachowujemy czysty i otwarty na pomysły umysł. A przecież o to nam chodzi!:)

6. Inspiruj się. To ważny element rozwoju. Znajdź osoby, które Cię fascynują i ucz się od nich. Szukaj ciekawostek, nowości. Utrzymuj otwarty umysł. 

mydreamwithstar.blogspot.com

7. Daj sobie czas. Na myślenie, marzenie, wizualizację. Dzięki takim analizom, będziesz wiedział, dokąd idziesz, czego chcesz, co mógłbyś poprawić. Poza tym, najpierw są marzenia... później cele... następnie plany... a na końcu...ich realizacja !

8. Rób wszystko tak, aby pod koniec dnia być z siebie dumnym. Mi pomaga również to, że wyobrażam sobie, jak ktoś bliski jest zaszokowany moimi umiejętnościami. Zawsze planuj dokładnie, czego chcesz.

9. Bądź dobrym człowiekiem. Nie wiem czy potrzeba coś tu dodawać. Nie zapominaj , że oprócz Ciebie, są inni ludzie na świecie. Bądź dobry. To nie kosztuje dużo wysiłku, a jest lepsze dla Ciebie i innych, niż bycie opryskliwą, wredną osobą. 

Zabierajcie się za realizację swoich wielkich życiowych planów! Wszystko w waszych rękach ! Trzymajcie się mocno!

12 Responses so far.

 1. kudels says:

  STARAM SIĘ, naprawdę staram :)

 2. poliandria says:

  no to super ! :D

 3. pawel2121 says:

  Zabieram się za realizację swoich planów! :-)
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

 4. Piękny wpis. Rady wszystkim znane, ale czasami odkładane "na kiedyś".
  Warto wziąć sprawy w swoje ręce :)

 5. Ja też walczę :D Bardzo lubię takie konstruktywne posty.

 6. Złota dziewiątka!

 7. Takie rady, które staram się wprowadzać w życie i nimi kierować, ale nie zawsze wychodzi. Dobrze, że każdego dnia zaczynamy od nowa :)

 8. Anonimowy says:

  wydawało mi się ze to bedzie latwizna ale się nie zle zdziwiłam

 9. Anonimowy says:

  Rady warte wprowadzenia w życie : )

 10. Ola O. says:

  Cudowny wpis :) Wszystko przepisałam na karteczkę i powiesiłam na tablicy,teraz codziennie będę wiedziała jak ulepszyć mój dzień :)
  dzięki

  x
  http://fireflyshearts.blogspot.com

 11. wprowadzam do swojego życia tez:)

 12. nomissn says:

  Dla mnie moje pasje są uzależniające :)

Leave a Reply