Żyjąc w aktualnym pędzie życia, rzadko zobaczyć kogoś, kto wchodzi do tramwaju z uśmiechem na twarzy, albo ustąpi miejsca jakieś Pani, po to, żeby było jej po prostu milej z powodu takiego gestu. Jesteśmy zaganiani, wyrażenie "kocham Cię " straciło już swój pierwotny sens. Teraz może być wysłane 50 razy w ciągu dnia smsem. I dojdzie do osoby w ciągu sekundy. W głowie zbyt często mamy myśli, w których po prostu zabijamy babkę, która rozpycha się koło nas w autobusie. Patrzymy na siebie z zawiścią. Co więcej, tu nie chodzi tylko o relacje międzyludzkie. Wstajemy i od rana odhaczamy sprawy z listy to do. Na koniec dnia siadamy niespełnieni, bo....przecież nie ćwiczyliśmy tak długo jak planowaliśmy, i nie mieliśmy siły nauczyć się nowych słówek. A wspomnienia z tego zabieganego dnia będą.... żadne ? Nijakie ? Albo.... nieprzyjemne ? Czy naprawdę, po to się urodziłeś ? Czy o to chodzi w życiu ? Tego chcesz ?!


STOP

Zatrzymaj się. Nie tędy droga, to ślepy zaułek. Wydaje Ci się, że wszystko jest fajnie, że się rozwijasz. Jednak jesteśmy coraz bardziej surowi dla siebie samych. Stajemy się trenerami... 

pinterest.com
Pomyśl, kiedy ostatnio patrzyłeś na wschód słońca , bez tej myśli : " dobra, nie zajmuj się głupotami, jest tyle spraw do załatwienia". To nie da Ci szczęścia. Nie taka droga prowadzi do szczęśliwego , pełnego sukcesów i spełnienia życia.


W życiu chodzi o coś więcej, niż tylko o podkręcanie jego tępa.

Wiesz do czego prowadzi takie zabieganie? Do tego, że wstaniesz pewnego dnia , i będziesz czuć, że nie możesz kiwnąć palcem, a twoja lista "To do" będzie znacznie większa niż dnia poprzedniego.

Otwórz swój umysł na doznania. Zrób przerwę. Napij się kawy i popatrz na zielone drzewa za oknem. Odetchnij głęboko. Spójrz na księżyc. Pomyśl, że ktoś, kto jest bardzo daleko, też na niego patrzy. Kup sobie kwiatki. Tak , tak, to dziwnie brzmi , ostatnio, gdy sprawiłam sobie taki prezencik wyglądało to mniej więcej tak :

soup.io


Ale wiecie co? To dało mi szczęście. Dobrą inwestycję we mnie. 
Znajdź czas na przygotowanie zdrowych posiłków. Idź do kina. Dostrzegaj piękno wokół siebie. Ono istnieje. Tylko czasami nasze różowe okulary się trochę zamazują. Otwórz się ...

Wiecie, problemem naszych czasów jest to, że chcemy zdobyć jak najwięcej czasu, z którym później nie wiemy co zrobić, albo go marnujemy. Tak, tak. Ciągle czytamy :" jeśli nie masz czasu, czytaj w tramwaju", " wstań godzinę wcześniej, aby się wyrobić z obowiązkami", " robiąc pracę domowe słuchaj audiobooków" 


BULLSHIT

Jadąc tramwajem, uśmiechnij się do kogoś. Wstań godzinę później, aby mieć siłę na spełnianie swoich marzeń w ciągu dnia. Czytaj książki, zamiast słuchać audiobooków. I nie żałuj na to czasu.... 
Życie naprawdę jest piękne. To od Ciebie zależy jak je przeżyjesz. Spełniaj swoje marzenia. Celebruj każdy dzień. 

Uwierzcie mi, to jest o wiele lepsze i przyjemniejsze. Żebyśmy się zrozumieli, nie chodzi mi o to, aby przestać robić listy TO DO, albo żeby nie kształcić się pod jakimś tam względem. Chodzi o to, aby nie narzucać sobie zbyt wiele, aby móc skupić się na tym co obecnie robimy, a nie na tym co jeszcze mamy do zrobienia... to tak zwane flow, które powinno nam towarzyszyć przy każdych czynnościach. Trzymajcie się ciepło,i zauważcie w ludziach coś dobrego ! Nie jesteśmy obcy. Świat jest małym miasteczkiem...

Koniecznie to obejrzyjcie ....

Po głowie chodzi mi właśnie taki projekt jak SoulPancake . Niedługo wprowadzam się do trójmiasta, więc... co wy na to ?


7 Responses so far.

 1. kudels says:

  ja lubię byc zabiegana i zorganizowana, ale w moim dniu zawsze jest czas na szaleństwo i coś poza planem :) po prostu umiar :)

 2. Zosiapw says:

  Masz rację, bycie zabieganym nie jest tym, czego powinniśmy oczekiwać od naszego życia. Od jakiegoś czasu staram się o tym pamiętać i próbuję raz na jakiś czas zatrzymać się w tym pędzie życia i po prostu coś podziwiać. Drzewo, kwiaty, chmurki, wszystko to, co mnie otacza. Pozwala to na oderwanie się od tego szalonego tempa i zwolnienie życia :)

 3. krufkowa says:

  Czasem naprawdę warto się zatrzymać, uważniej przyjrzeć się temu, co nas otacza, poświęcić czas sobie, ludziom, których kochamy i, tak jak napisałaś, na spełnianie marzeń :) dzięki temu nie zgubimy obranej przez siebie drogi.

  Jeśli wcielisz w życie ten projekt, to koniecznie podziel się efektami na blogu! :)

 4. poliandria says:

  jeśli wypali, to na 100% !

 5. Fitty says:

  Podpisuję się pod tym! Od jakiegoś czasu staram się doceniać te małe momenty, jak piękny zachód słońca, ładne kwiaty wokół mnie, ale także jakieś spotkania i wydarzenia :)

 6. Dałaś do myślenia tym wpisem:) Najlepszy jest obrazek z kwiatami :D

 7. poliandria says:

  też mnie rozbawił ! :D

Leave a Reply