1. Jestem wystarczająco dobra. Nie musisz ciągle katować się nowymi wyzwaniami. Gdy zauważasz, że zrobiłaś coś dobrze i nie masz siły na więcej, ale jednak zauważyłaś jakiś postęp powiedz do siebie : Dobra robota ! Nie musisz być idealna, ale możesz być prawie idealna :) Uwierz w to, że jesteś dobra na tyle ile możesz.

2. Jestem piękna. Jest takie powiedzenie : " Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane." Jest ono całkowicie prawdziwe. Jesteś piękna. Jesteś wyjątkowa. Jesteś sobą, jedyną w swoim rodzaju kobietą i jesteś piękna !

3. Jestem tego warta. Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często podkopujemy naszą wartość, pewność siebie. Zdarzyło Ci się coś świetnego. Mówisz " "Pff... to był przypadek..." Nie ! Zapamiętaj, że jesteś tego warta. Tak jak i na to pyszne zdrowe śniadanie które zaraz zjesz. Aha ! I nie zapomnij wklepać balsamu w ciało po prysznicu :) jestes tego warta :)

4. Kocham siebie. To chyba najtrudniejszy punkt , którego nie da się wyjaśnić w kilku zdaniach. Kochanie siebie to klucz do sukcesu, kochanie siebie to nie egoizm. To szacunek dla siebie własnego ciała, znanie własnej wartości. Gdy kochasz siebie, nie pozwolisz , aby ktoś Cię poniżał, dyskryminował, abyś sama tego nie robiła !

5. Mogę to zrobić i to zrobię. Masz długą listę spraw do załatwienia ? Uda Ci się ! Przeraża Cię ogrom spraw na niej wypisanych? Spróbuj załatwić najpierw te, które są nieuniknione, a których się najbardziej boisz, lub odkładasz je , bo Ci się nie chce. Zwykle takie sprawy zajmują kilka minut, np. telefon o umowę z internetem ( jak w moim przypadku wczoraj :)) lub odpisanie na mejla do niezbyt lubianej osoby. To tylko kilka minut, a i tak musisz to zrobić ! Im wcześniej tym lepiej :)

6. Dzisiaj będzie dobry dzień. Wstań z kubkiem kawy i podejdź do okna. Świąt budzi się do życia. Uśmiechnij się do siebie i powiedz... to będzie dobry dzień ! To działa :)

7. Jestem cudowna taka jaka jestem. My, kobiety, mamy nawyk wprowadzania poprawek do swojego wyglądu. Nie powiem... jest to dobry nawyk jeżeli chodzi o nowy makijaż, fryzurę, ubranie. Można świetnie się przy tym poczuć. Ale dość już narzekań na Twój ogromny nos i czoło ! Nie zmienisz tego. Jesteś cudowna. Jesteś stworzeniem bożym, więc musisz być cudowna !


8. Jestem wdzięczna. Wstań i podziękuj za ten dzień który był i będzie. Podziękuj za dany Ci sen, za rodzinę, dom, przyjaciół. Okazywanie wdzięczności jest bardzo ważne, gdy jesteśmy za coś wdzięczni, rzeczy te w cudowny sposób pomnażają się.


piosenka idealna na poranek :) :5 Responses so far.

 1. Nanami says:

  Lubie, lubie, lubie ! ;D
  cały wpis, cały blog, nastawia mnie pozytywnie ;)
  no i ta piosenka na koniec, aż zaśmiałam się jak ja włączyłam. Pozdrawiam ;) i do napisania ;)

 2. Zoś says:

  o rany, jak cudownie optymistycznie nastroił mnie ten post! zamierzam do niego wracać w chwilach słabości żeby się podbudować... dziękuję Ci za to z całego serca! :)

 3. Natalie says:

  ja kupiłam w sklepie z odżywkami:)

 4. kudels says:

  Uwielbiam takie posty! Trzeba w siebie uwierzyć i w końcu siebie pokochać :) kiedyś trzeba!

 5. Fitty says:

  najlepiej powiesić to sobie przy lustrze i każdego ranka czytać na głos :D

Leave a Reply